Öğrenci Projeleri  

Instructional Technologies Laboratory

CEIT 419-429-435-436-440 ve HRDE 568  Dönem Projeleri

Bu sitede her dönem verdiğim derslerin sonucu olarak öğrencilerin guruplar olarak oluşturdukları gurup proleri yer almaktadır. Derslerle ilgili bilgiye bölüm sayfalarından ulaşılabilmektedir. Ayrıca aşağıda dönem dönem verdiğim derslere ait bilgiler verilmektedir;

2007/2008 Öğretim yılının birinci döneminde açmış olduğum CEIT 419 "Internet for Teachers" ve CEIT 440 "Special Problems in CEIT" derslerinde proje olarak değişik temalar kullandık.

CEIT 419 dersi için 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen yeni Bilişim Teknolojileri 1-8 Programında temel olarak kullanılmaya başlayan kazanım tabanlı etkinliklere uygun "Beş Adımda Kazanım Öğrenme Nesneleri"ni (BAKÖğreN) oluşturmaya karar verip bu çerçevede örnek etkinlikler tasarladık.

CEIT 440 (2007/1) dersinin teması olarak Microsoft firması tarafından yeni geliştirilmeye başlanan ve ilk sürümü geçen yıl içerisinde piyasaya sunulan Silverlight uygulamasına yönelik örneklerin geliştirilmesini hedeflendik. Bu amaçla, Expression WEB paketinde yer alan Blend uygulamasını tanıtacak materyaller hazırlandık. Ayrıca, Silverlight uygulaması için hazırlanan görsel öğretim materyallerinin sunulabileceği "Educational Videos" sitesini hazırlandık. Bu site üzerinden canlı TV ve radyo uygulamaları da sunulmaya başlandı. Aynı mantıkla çalışan bir başka video sunum sitesi de hayata geçirildi. Bu örneklere ulaşmak için yandaki "Gurup Projeleri" bağlantısını kullanabilirsiniz. Keyifli seyirler.

Prof. Dr. M. Yaşar Özden

20/1/2008